Wat maakt een activiteit in de bibliotheek écht succesvol? Hoe bereik je specifieke doelgroepen op een manier die past bij de Bibliotheek van nu? En hoe groeit een geslaagde activiteit uit tot iets blijvends?
Om die vragen te beantwoorden, hebben Het SPN team LLO en Bibliotheekblad een speciale inspiratiepagina gemaakt. Hier vind je een bundeling van eerder verschenen artikelen uit Bibliotheekblad geschreven door redacteur Linda van Pelt met voorbeelden uit het hele land: van kleine en middelgrote bibliotheken tot stedelijke instellingen.
De verhalen laten zien hoe bibliotheken werken aan maatschappelijke en culturele programmering – telkens met verschillende doelstellingen, doelgroepen en aanpakken, maar altijd met één overeenkomst: ze werken. De perspectieven zijn net zo veelzijdig als de bibliotheken zelf: programmamakers, vrijwilligers, bezoekers, wethouders en samenwerkingspartners vertellen hoe de bibliotheek impact maakt in de gemeenschap.
Artikelen ouder dan drie maanden kun je volledig lezen. Voor recent verschenen artikelen is een abonnement op Bibliotheekblad nodig.