Stichting Openbare Bibliotheek Almelo en Theater Hof 88 (OBATH88) heeft Judith Hartman benoemd tot directeur-bestuurder. Hartman start op 1 december in haar nieuwe rol. Hartman volgt als directeur-bestuurder Joris Kemps op, die eerder dit jaar in conflict kwam met de Raad van Toezicht en werd ontslagen.
Hartman geeft sinds anderhalf jaar leiding aan een welzijnsorganisatie (Impuls) in Oldenzaal. Daarvoor was ze onder meer directeur bij het Wilminktheater in Enschede en de regionale omroep RTV Oost.
Christien van Wijk, voorzitter Raad van Toezicht OBATH88: “Judith brengt een bijzondere combinatie van ervaring mee. Zij kent de culturele sector, heeft ruime bestuurlijke ervaring en heeft de afgelopen periode intensief gewerkt aan vraagstukken rond gemeenschapsontwikkeling, ontmoeting en de sociale basis. Die combinatie sluit uitstekend aan bij de rol die bibliotheek en theater in onze samenleving vervullen.” Bibliotheek Almelo en Theater Hof 88 zijn plekken waar inwoners kunnen lezen, leren, beleven, ontmoeten en zich ontwikkelen. Juist in een tijd waarin maatschappelijke vraagstukken steeds complexer worden, ziet OBATH88 een belangrijke rol voor cultuur, kennis, ontmoeting en talentontwikkeling. Judith Hartman: “Wanneer ik terugkijk op mijn loopbaan zie ik een duidelijke rode draad: de overtuiging dat kunst, cultuur, kennis en ontmoeting van grote betekenis zijn voor mensen en voor de samenleving.”
Judith Hartman nieuwe directeur-bestuurder Bibliotheek Almelo