Op 18 maart wordt in De Kas in Woerden de NT1-conferentie gehouden. Dagvoorzitter is prof. dr. Maurice de Greef (bekleedt de UNESCO-leerstoel voor volwasseneducatie en onderzoeker bij het Brussels onderzoekscentrum voor Innovatie in Leren en Diversiteit (BILD). De kosten voor de conferentie zijn € 90,= excl. BTW. Inschrijven is nog mogelijk.
Volwassenen die op latere leeftijd weer gaan leren, doen dat vaak omdat zij in hun jeugd om uiteenlopende redenen hun opleiding niet hebben kunnen of willen afronden. Voor hen vormt volwasseneneducatie een echte tweede kans om de vaardigheden op te doen die zij in het leven nodig hebben. Iedereen heeft immers het recht om zich te ontwikkelen. Dat is geen lineair proces richting de hoogste trede, maar een cyclisch proces van vallen en opstaan: stap voor stap nieuwe vaardigheden uitproberen en je eigen maken, totdat je ze uiteindelijk beheerst.
Het uitgangspunt voor het leren van volwassenen is dan ook niet om zo hoog mogelijk te komen, maar om recht te doen aan dat cyclische leerproces. Plannen maken, experimenteren, terugkijken en weer nieuwe plannen smeden: deze ronde beweging gaat idealiter door totdat men de benodigde vaardigheden beheerst.
Tijdens dit proces staat de leerder centraal, zeker wanneer het gaat om mensen die op latere leeftijd een tweede kans krijgen om te leren. Om hen te motiveren is het essentieel dat hun individuele wensen en behoeften leidend zijn. Dat vraagt om differentiatie door de docent. Een docent moet een helder beeld hebben van de leerwensen van verschillende deelnemers en op basis daarvan individuele leerplannen kunnen maken. Dat is geen eenvoudige opgave, juist omdat een docent met een hele groep werkt.
Tijdens zijn inleiding op 18 maart geeft Maurice de Greef, op basis van literatuuronderzoek, bezoekers een aantal praktische handvatten om te differentiëren binnen de volwasseneneducatie. Zo ontdekken we samen hoe individuele deelnemers succesvol kunnen leren in een groepssetting. Tijdens de workshops wordt kennis en ervaring gedeeld, de workshops worden begeleid door docenten met praktijkervaring. Een conferentie dus, voor en door docenten!
Aanmelden
Aanmelden kan HIER.
Programma
09.00-10.00 Inloop, registratie en informatiemarkt
10.00-10.15 Plenaire opening door dagvoorzitter Maurice de Greef
10.15-11.15 ‘Keynote Maurice de Greef. Hoe leren volwassenen: wat werkt?’
11.15-11.30 Koffie en naar workshopruimtes
11.30-12.30 1e ronde van 9 workshops
12.30-13.30 Lunch en informatiemarkt
13.30-14.30 2e ronde van 9 workshops
14.35-15.35 3e ronde van 9 workshops
15.40-16.00 Plenaire afsluiting
16.00-17.00 Informatiemarkt en borrel.
Klik hier voor meer informatie over de workshops.