Carin van Berkel – van Kastel begint 15 september 2025 als nieuwe directeur-bestuurder bij de Bibliotheek Midden-Brabant. Samen met directeur-bestuurder Herman Horst vormt zij het directieteam.
Carin heeft ruime ervaring op het gebied van leiderschap, innovatie en organisatieontwikkeling, zowel in de publieke sector als het bedrijfsleven. Ze werkte onder meer in eindverantwoordelijke functies bij de Efteling, Toverland, ANWB, Holland Casino en de gemeente Helmond. Daarnaast is ze actief als toezichthouder binnen de culturele sector.
Voorzitter van de Raad van Toezicht, René Voets, kijkt uit naar de samenwerking: “De Raad van Toezicht heeft met veel genoegen Carin van Berkel – van Kastel als tweede directeur-bestuurder en opvolger van Peter Kok, benoemd. Met Carin komt er een verbindende, mensgerichte en koersvaste leider mede aan het roer van onze organisatie te staan. We hebben er vertrouwen in dat zij met haar ervaring, enthousiasme, manier van samenwerken en gevoel voor bestuurlijke verhoudingen de juiste persoon is voor de toekomst van de Bibliotheek”.
Carin over haar nieuwe functie: “De drijfveer in mijn loopbaan is bijdragen aan organisaties die ertoe doen voor mensen. De Bibliotheek is zo’n organisatie en plek. Juist in deze tijd is het belangrijk dat er ontmoetingsplekken zijn waar mensen zich gezien voelen. De ruimte krijgen om zich te ontwikkelen, vragen te stellen en talenten en dromen te verkennen. Een plek die eraan bijdraagt dat iedereen mee kan blijven doen. Ik kijk er naar uit om hier vanuit mijn rol aan bij te dragen en samen met mijn collega’s en onze maatschappelijke partners het verschil te maken”.
Directeur-bestuurder Herman Horst: “De komende jaren willen we investeren in een organisatie die stevig in de samenleving staat. Als directieteam vullen we elkaar goed aan. Dat helpt ons in de samenwerking met gemeenten, scholen, partners en lokale organisaties. Ik verheug me op onze samenwerking. Samen zetten we ons in voor een inclusieve en toekomstbestendige Bibliotheek”.