Bibliotheekconvenant wint internationale prijs

Georges Elissen en Frank Bergsma poseren met de award.

Het Bibliotheekconvenant heeft een ASAP Alliance Excellence Award gewonnen! Frank Bergsma (KB) en Georges Elissen (SPN) namen in New York de award in ontvangst namens de bibliotheeksector. Het convenant was genomineerd in de categorie maatschappelijk verantwoord ondernemen.

De Alliance Excellence Awards eren strategische samenwerkingen en zijn een initiatief van de Association of Strategic Alliance Professionals (ASAP). ASAP beloont het convenant vanwege de bestuursstructuur erachter. En voor de aantoonbare maatschappelijke effecten, met dank aan de gecoördineerde nationale, provinciale en regionale samenwerking.

“Het Bibliotheekconvenant onderscheidt zich door een heldere bestuursstructuur te koppelen aan aantoonbare resultaten die van belang zijn voor gemeenschappen. De landelijke dekking van de Bibliotheek op school, waarmee meer dan de helft van de Nederlandse basisscholen wordt bereikt, toont aan waar samenwerkingsverbanden op grote schaal in de publieke sector toe in staat zijn”, aldus Nicole Boston, voorzitter van ASAP.

Trots
Netwerkmanager Erna Winters is trots: “Openbare bibliotheken zijn onmisbaar voor een geïnformeerde, inclusieve samenleving. Dat weten wij zelf allang, maar deze award toont dat nu ook aan. Laat deze prijs een inspiratie zijn om ons mooie werk samen voort te zetten.”

Georges Elissen en Frank Bergsma reageren vanuit New York: “Wat een eer dat we namens het netwerk deze prachtige internationale prijs in ontvangst mogen nemen. Gefeliciteerd allemaal!”

Gerelateerde berichten