Per eind maart gaat Caroline Reeders op interimbasis aan de slag voor Stichting CPNB als directeur-bestuurder. Reeders is zeker geen onbekende in het boekenveld, ze werkte onder andere als directeur van Atlas Contact en Athenaeum Boekhandels. Het afgelopen jaar werkte zij als interim-manager bij Xander Uitgevers en Uitgeverij De Bezige Bij. Zij zal tot het aantreden van een nieuwe directeur voor CPNB de rol van parttime interim-directeur vervullen.
Lilianne Ploumen, voorzitter raad van toezicht van Stichting CPNB, is blij dat Reeders het team de komende maanden komt versterken: ‘Ze heeft haar sporen in het boekenvak verdiend en we kijken uit naar de samenwerking.’
Voor de opvolging van Eveline Aendekerk laat de rvt zich bijstaan door een wervingsbureau. Komende weken wordt het profiel vastgesteld en start de werving-en- selectiefase.
Over Stichting CPNB
Lezen verrijkt mens en maatschappij. Daarom verbindt Stichting CPNB mensen met boeken. Stichting CPNB is het promotiebureau van het boekenveld. Met inspirerende campagnes en lezerscommunity Hebban brengt de CPNB mensen in beweging naar boekhandel en bibliotheek. De CPNB richt zich op alle lezers en alle boeken. Bekende activaties zijn onder meer de Boekenweek, Kinderboekenweek, NS Publieksprijs, Zomerlezen en De Nationale Voorleesdagen. Al sinds 1930 bundelen Nederlandse uitgevers en boekverkopers hun krachten voor de promotie van het boek. Voor deze taak werd in 1983 Stichting CPNB in het leven geroepen. Sinds 2001 is ook de Vereniging van Openbare Bibliotheken convenantpartner naast de Groep Algemene Uitgevers en de Koninklijke Boekverkopersbond.